Obszar nr 7


Grupa sześciolatków wspólnie z nauczycielkami podejmowała działania na rzecz aktywności fizycznej w ramach obszaru 7 „Ruch poza przedszkolem”. Nauczycielki zorganizowały szereg wycieczek do miejsc w których dzieci mogą podejmować aktywność fizyczną. To w tych miejscach dzieci mogą odkrywać swoje talenty, predyspozycje i uzdolnienia w zakresie aktywności fizycznej, które kontynuować będą w czasie wolnym. Rolą nauczycielek jest indywidualne wsparcie uczniów w celu zachęcenia ich do podejmowania aktywności fizycznej. W ramach akcji odwiedziliśmy razem z dziećmi miejsca w których mogły same ćwiczyć i przekonać się jaką radość daje aktywne spędzanie wolnego czasu.

I tak byliśmy:

1. Aktywna godzina na Sali gimnastycznej w miejskim ośrodku sportowym „Arena”. Fantastyczna radosna zabawa według upodobań dzieci.

2. Wesołe zabawy na sprzęcie zgromadzonym na placu zabaw „Radosna Szkoła” przy Szkole Podstawowej nr 15.

3. Zabawy- tor przeszkód zbudowany wspólnie z dziećmi na małej Sali gimnastycznej Ośrodka Sportowego „Sokół”.

4. Wyjście na teren Miejskiego Kompleksu Sportowego, celem obejrzenia znajdującego się tam stadionu, siłowni pod chmurką, lodowiska, budowanego Aqua Parku i toru dla rolkarzy.

5. Klub fitness i siłownia- oglądanie sprzętów znajdujących się w siłowni, wesołe zabawy w salce z lustrami przy muzyce i drobnym sprzętem fitness.

Wyjścia te dostarczały dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. Wiele z nich widziały i korzystały po raz pierwszy.