JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2014Dnia 5.12 2014 grupa dzieci 6 letnich wraz z nauczycielką była na raciborskim rynku oglądać i podziwiać Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez Urząd Miasta Raciborza. Na straganach prezentowane były rękodzieła i wyroby regionalne co u dzieci wzbudziło zainteresowanie.

Wyjście odbyło się w ramach realizacji projektuERASMUS +.

Celem wycieczki było przyglądanie się z bliska rękodziełom i wyrobom związanych z tradycją Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci podchodziły kolejno do straganów gdzie sprzedające osoby z wielkim zaangażowaniem przedstawiały swoją pracę. Najmłodsi mogli zobaczyć coś z czym nie spotykają się na co dzień np. różnego rodzaju bombki wykonane przy pomocy wełny filcowej lub piękne bombki, dzwonki i anioły wykonane na szydełku. Na innym podziwiały naturalne mydła w różnym asortymencie różne kształty i kolory. Mogły oglądać rzeźby drewniane i de kupaż, biżuterię , elementy dekoracyjne z lnu, bawełny, świece. Na jeszcze innych świąteczne wypieki i regionalne specjały.

Dla najmłodszych czekały liczne niespodzianki .Wielką atrakcja była bajkowa kareta oraz karuzela. W wielkim namiocie przygotowany był repertuar bajek. Podczas przechadzki po raciborskim rynku przyciągnął nas zapach cieplutkich pączków, które dzieci zjadały z ochotą.

Beata Berger- Szypuła nauczycielka grupy 6 - latków