47-400, Racibórz

ul. Słoneczna 31

tel. 324155269

p14raciborz@op.pl

Przedszkole nr 14 "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"

"Uwaga! Upały"

Ostatnie dni przyniosły falę upałów. Temperatury przekraczają 30ºC niemal każdego dnia. W takich warunkach każdy z nas jest narażony na udar, jednak w grupie szczególnie zagrożonych znajdują się najmłodsze dzieci, które nie mają wystarczająco rozwiniętych mechanizmów termoregulacyjnych. Dzieci bardzo lubią lato. Mogą cały dzień przebywać na świeżym powietrzu, chlapać się w basenie. Należy jednak pamiętać, aby zadbać o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie dzieci. Pamiętajmy o lekkim, wygodnym stroju, o nakryciu głowy, o smarowaniu dzieci kremem z filtrem przed wyjściem na spacer oraz o piciu dużej ilości wody. Korzystajmy mądrze z pięknej pogody, słońca i przestrzegajmy kilku podstawowych zasad, a upalne lato upłynie nam przyjemnie i bez problemów.

 

Udanych i bezpiecznych wakacji! Wypoczynku, ale równocześnie mnóstwa wspaniałych przygód, cudownych wspomnień i uśmiechu na twarzy!

 

  

Na grafikach poniżej znajdą Państwo kilka porad, które warto znać w trakcie trwania upałów oraz wskazówki dotyczące udzielania pierwszej pomocy w przypadku wystąpienia objawów wywołanych przegrzaniem organizmu w wyniku upałów.